Just paid $550 to process 3 doe. The price of processing goes up every year. Even when i debone it myself, it still always cost more than the year before. For those that do their own, is it worth it considering the time and money you spend? Recommend your favorite grinder; I am planning to get one of the larger HP grinders to save on time, but how big is overkill? I usually kill 3-5 deer per season.
Also, who uses wild pork to mix with and what are some things to avoid regarding using wild pork?
Thanks in advance
Also, who uses wild pork to mix with and what are some things to avoid regarding using wild pork?
Thanks in advance
Comment